O katalogu

K čemu slouží on-line katalog

Hlavním úkolem on-line katalogu je možnost vyhledávat knížky a jiné dokumenty, které jsou dostupné v našem fondu. Tuto formu vyhledávání můžete využít i bez přihlášení ke svému čtenářskému kontu.

Katalog je možné využívat několika způsoby:

  • Vyhledávat na základě jednoduchého dotazu (jako např. ve vyhledavači Google apod.)
  • Pomocí pokročilého vyhledávání
  • Katalog je možné procházet kombinováním několika parametrů

Čtenářské konto

Pokud jste registrovaným čtenářem naší knihovny, získáte přístup ke svému čtenářskému kontu. Pomocí svého konta máte odkudkoli přehled o svých výpůjčkách, rezervacích, poplatcích a dalších údajích.

Pro přihlášení ke čtenářskému kontu potřebujete pouze přihlašovací jméno a heslo. Obojí vám rádi vydáme buď osobně nebo na vyžádání přes email: knihovna.studovna@vamberk.cz

Jak se přihlásit do čtenářského konta

Krok 1:

Na stránkách knihovny: www.knihovna-vamberk.cz, na horní liště klikněte na „On-line katalog“

Krok 2:

Dostali jste se do on-line katalogu, zde můžete i bez přihlášení k účtu vyhledávat knížky, kterými knihovna disponuje. Pro přihlášení k účtu využijte tlačítko „Přihlásit“, úplně nahoře vpravo.

Krok 3:

Objeví se tabulka, kde vyplníte přihlašovací údaje, které jste si vyžádali v knihovně (knihovna.studovna@vamberk.cz) a kliknete na modré tlačítko „Přihlásit“.

Krok 4:

Po přihlášení se na stejném místě nahoře vpravo objeví ikona s domečkem „Váš účet“. Klikněte na ni a v pravém sloupci se vám zobrazí menu pro správu výpůjček a vašeho účtu.

Krok 5:

Šipky na obrázku vám ukazují základní možnosti účtu – tedy zejména „Výpůjčky“ v pravém sloupečku. V případě, že se chystáte prodloužit své výpůjčky, můžete kliknout na tlačítko „Prodloužit všechny výpůjčky“ nebo jen vybrat konkrétní knížky zaškrtnutím políčka a použít tlačítko „Prodloužit vybrané“.

Veškeré dotazy spojené se čtenářským kontem směřujte na email: knihovna.studovna@vamberk.cz.