PROGRAM KRAJKÁŘSKÝCH SLAVNOSTÍ 23. -24. 2023

Během pátku a soboty (23. – 24. 6.) můžete na několika místech ve městě navštívit nejrůznější výstavy, vernisáže, módní přehlídky a další akce.

Pro ty z vás, kteří krajkám neholdují, jsme si připravili doprovodný kulturní program 😉 Ten zahrnuje divadlo pro děti, koncert Jitky Smutné, prodejní stánky, pivo Clock a další.

Sokolovna

Valašské krajkářky představí svoji tvorbu v Městském klubu Sokolovna (Tyršova 18).

Muzeum krajky

V Muzeu krajky na Husově náměstí 88 je k vidění práce Ateliéru D+ D. Krajkářky Ivana a Jolana se znají už z dob, kdy pracovaly v Ústředí lidové umělecké výroby v Praze. Po revoluci začaly a stále pracují ve Vzdělávacím spolku uměleckých řemesel VSUŘ v Praze. Pořádají společné krajkářské kurzy a trhy. Vernisáž proběhne při setkání krajkářek 23. června 2023 od 18:30.

Knihovna

V Městské knihovně (Voříškova 84) můžete vidět výstavu mladé krajkářky, studentky Střední umělecké školy textilních řemesel, Markéty Fabiánkové, která představuje svoji úspěšnou tvorbu. Aneb, co se stane, když v 8 letech dostanete jako dárek paličky, herduli a knížku o paličkování. 😉

Kostel sv. Prokopa

Kostel sv. Prokopa nabídne výstavu monumentálních děl přední české výtvarnice Emilie Frydecké, která získala 2. cenu v mezinárodní soutěži Prix Betonac a křišťálovou paličku na 5. mezinárodním bienále krajky v Bruselu. Její práce jsou velice pečlivě promyšlené a vypracované a často technicky velmi náročné.

Krajkářská škola

Krajkářská škola nabídne práce svých studentů přímo ve své budově – Tyršova 25.