PŘEDVÁNOČNÍ JARMARK 19. 11.

Pozvánka na Předvánoční jarmark


Tímto bychom vás všechny rády srdečně pozvaly na druhý Předvánoční jarmark v Muzeu krajky ve Vamberku, který tento rok připravujeme společně s Městskou knihovnou Vamberk.
Udělejte si procházku po náměstí a navštivte dvě připravované akce, které vás určitě potěší. Stejný termín a čas jarmarku jsou zvoleny právě pro pestřejší nabídku a kulturní program.
A co uvidíte v Muzeu krajky a v Městské knihovně? Výrobky lidových řemeslníků z Orlický hor a Podorlicka. Perníčky, mýdla, koření, keramiku, medovinu, ručně šité oděvy, věnce ze sušených květin, skleněné vitráže, hračky pro děti, svíčky, lampiony a další.


Na muzejní zahradě zazpívají děti z mateřské školky, kovář předvede své kovářské řemeslo, samozřejmostí bude občerstvení a muzejní herna pro děti bude plná překvapení.
Ozdobou jarmarku budou vystoupení ženského Sborečku Koňadra z Vracova a cimbálové muziky Friška z Kyjova, kteří společně všechny návštěvníky pohladí po duši lidovou baladou či žertovnou písní. Vyprávět se bude o zvycích předvánoční doby.
Těšíme se na vás v sobotu, 19. listopadu 2022 od 9 hodin do 16.

Martina Rejzlová, Muzeum krajky Vamberk
Tereza Michelová, Městská knihovna Vamberk

Malé foto-ohlédnutí za povedenou akcí: